Back to Question Center
0

Semalt: Príklad zákona proti spamu, ktorý by vás v Kanade mohol stáť 10 miliónov dolárov

1 answers:

Kanada prijala proti Kanadám zákon o boji proti spamu v roku 2014. Majitelia podnikov sú teraz pokutovaní za 10 miliónov dolárov za nedodržanie zákona. Pre jednotlivých odosielateľov spamu je poplatok 1 milión dolárov.

Zákonodarný orgán prijal zákon v roku 2010 a až do roku 2014 ho uviedli do platnosti. Zákon udelil všetkým majiteľom podnikov trojročné prechodné obdobie do júla 2017. Bolo dostatok času, aby všetci on-line marketingovia prehodnotili svoje súčasné postupy a porovnali ich s novými smernicami stanovenými kanadskou vládou alebo získali výslovný súhlas jednotlivcov slúžili.

Oliver King, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt , prispôsobil súhrn toho, čo uvádzajú ustanovenia nového zákona a ich dôsledky pre on-line marketing.

1. Nikdy neposielajte elektronické správy ľuďom, ktorí ich nepožiadali

V právnych predpisoch proti spamu sa uvádza, že jednotlivci a spoločnosti za žiadnych okolností nesmú bez súhlasu vlastníka odosielať žiadne e-mailové správy na osobné e-mailové adresy, mobilné telefóny, účty sociálnych médií alebo smartphony. Ak nie je prijímač v obchodnom partnerstve s odosielateľom, všetky kontaktné údaje musia pozostávať z ľudí, ktorí sa prihlásili. Vyžaduje od spoločností, aby zrušili budovanie automatizovaného zoznamu adresátov. Riešenie by mohlo byť problematické, ak je zoznam e-mailov zakúpený alebo získaný od tretej strany, osoba neposkytuje výslovné povolenie na to, aby sa v zozname objavil, a ak sa spoločnosť nepodarilo potvrdiť, že kontakt je aktívny.

2. Správu a jej prenosové dáta nemeňte ani neprenášajte do iného miesta určenia

Zákon stanovuje, že určenie cieľa e-mailovej správy je možné zmeniť len vtedy, ak ju príjemca súhlasí. Jeden vnímaný význam by znamenal, že nemôžete zahrnúť tretiu stranu (v mene inej osoby) do odoslania správy alebo na spracovanie akejkoľvek odpovede na ňu. Ďalším vysvetlením je, že cieľom bolo zabrániť útokom typu phishing alebo hackovaním prostredníctvom elektronickej pošty, kde správy škodlivým ľuďom zachytia správy predtým, ako dosiahnu určených príjemcov, aby od nich mohli zbierať citlivé informácie.

3. Neinštalujte žiadny počítačový program do počítača inej osoby bez vedomia

Zabránilo spoločnostiam, aby používali svoje e-mailové správy ako cesty, z ktorých by mohli nainštalovať a nainštalovať programy do svojich počítačov po otvorení e-mailov. Právne predpisy nerozlišujú medzi spywarom, škodlivým softvérom alebo legitímnym softvérom. Preto musia všetci odosielatelia oznámiť príjemcovi účel softvéru zahrnutého v týchto správach.

4. Nepoužívajte zavádzajúce zobrazenia online alebo akékoľvek propagačné akcie

Zákon podporuje poctivosť vo všetkých marketingových stratégiách. Zavádzajúce reklamy alebo tie, ktoré obsahujú nepravdivé informácie, priamo porušujú zákon.

5. Nezbierajte žiadne adresy ani osobné informácie bez povolenia

Použitie automatizovaného procesu na zhromažďovanie údajov každej osoby je v priamom rozpore s Trestným zákonom Kanady. Nemôžu tiež používať akékoľvek zhromaždené adresy pomocou metódy na odosielanie elektronických správ určených na uvádzanie na trh.

6. Mať spôsob, ako dokázať súhlas, ako aj cestu k kontaktom

Zákon tiež poskytuje obchodníkom možnosť chrániť svoje e-mailové kampane tým, že majú dôkazy o tom, že niekto súhlasil s tým, že sa nachádzajú na ich adresári.

Záver

Návrh nového pravidla mal pripomenúť obchodníkom, že musia s prijímateľmi zaobchádzať s najvyššou úctou. Vďaka veľkému toku e-mailových správ zasielaných každý deň si Kanada želá, aby sa najdôležitejšie zasielali príjemcom.

November 24, 2017
Semalt: Príklad zákona proti spamu, ktorý by vás v Kanade mohol stáť 10 miliónov dolárov
Reply