Back to Question Center
0

Semalt poskytuje klasifikáciu počítačových vírusov

1 answers:

Počítačový vírus je škodlivý program, ktorý sa sám replikuje a modifikuje ostatné počítačové systémy vložením špecifického kódu do nich. Škodlivé programy alebo vírusy infikujú veľké množstvo zariadení a vytvárajú neporiadok pre ľudí na sociálnych médiách. Tu Alexander Peresunko Semalt Customer Success Manager, hovoril o hlavných typoch počítačových vírusov .

Vírus zavádzacieho sektora

Pri zavádzaní počítačového zariadenia sa na svojich diskoch vykonávajú špecifické kódy. Tieto kódy načítajú operačné systémy, ako napríklad Linux, Unix a Windows. Po dokončení procesu načítavania môžete skontrolovať a zmeniť nastavenia počítačového zariadenia. Kód je známy ako zavádzací sektor a dočasne alebo natrvalo zostane na zavádzacom disku vášho počítačového zariadenia. V týchto dňoch zriedkavo nájdeme vírusy zavádzacieho sektora na internete, ale existujú v jednej alebo druhej forme a môžu spomaľovať funkcie vášho počítačového systému.

Programové alebo súborové infekcie

Infekcie programov alebo súborov infikujú vaše programové súbory a počítačové súbory počas niekoľkých sekúnd. Najčastejšie ovplyvňujú súbory na jednotke C vášho zariadenia, rovnako ako v systéme Windows s rozšíreniami ako .exe, .com, .bat, .sys a .pif. Tieto vírusy sa na vašom prístroji aktivujú automaticky a menia údaje vášho počítačového systému. Tento vírus sa môže načítať do pamäte a môže sa replikovať do súborov.

Makrovírusy

Makrovírus infikuje súbory dokumentov, tabuľky a prezentácie v balíku Microsoft Office. Vložia svoje kódy a dodávajú falošné súbory pri každom otvorení prezentácie alebo slovného dokumentu online. V týchto dňoch makrovírusy nie sú bežné a sú zriedkavé.

Trójsky kôň alebo trójsky kôň

Termín, trójsky kôň, pochádza z klasických literárnych diel o bitke medzi Grékmi a bojovníkmi mesta Trója. Takto vznikol názov a trójske kone sa zameriavajú na špecifické súbory v zariadeniach používateľov. Tieto vírusy preniknú do vášho systému a nainštalujú sa automaticky. Potom hackeri používajú trójske kone na ukradnutie citlivých informácií, ako napríklad ID platobnej karty, údaje o kreditných kartách, používateľské mená, heslá a ďalšie informácie. Trojčatá v backdoor sa líšia od bežných trójskych koní tak, že sa otvárajú v backdoor, čo umožňuje hackerom ovládať počítačové zariadenie. Adware a spyware narušia váš prístroj a vo veľkej miere zmenia nastavenia prehliadača. Spomaľujú vaše zariadenie a zaplavujú váš systém rôznymi vyskakovacími oknami. Nebolo by nesprávne povedať, že adware a spyware sú oveľa rozšírenejšie ako backdoor trojské koně a sú prítomné takmer vo všetkých zariadeniach a súboroch kľúčových súborov .

Worms

Červ je rýchlo sa šíriaci vírus. Môže preniknúť do vášho počítačového systému a ticho zničiť veľký počet súborov. Vírus môže zabiť vaše Wi-Fi a spomaliť funkcie vášho zariadenia. Worms zachytávajú užívateľov a hádajú svojich priateľov, príbuzných a zákazníkov. Je povinné, aby ste neotvárali e-mailové prílohy, ktoré pochádzajú z neznámych zdrojov. Počítačové experti tvrdia, že červy sa môžu rozšíriť na geometrickú progresiu po celom svete. Napríklad Mellisa a Love Letter infikovali stovky až tisíce zariadení na celom svete.

Rootkits

Rootkity sú softvérové ​​systémy, ktoré pozostávajú z rôznych programov určených na zakrytie počítačových procesov, čo uľahčuje hackerom útok na vaše systémy. Rootkity môžu poškodiť vaše zariadenie; zabraňujú vám aj prístupu k správcovi úloh, editoru databázy Registry a iným podobným súborom.

November 24, 2017
Semalt poskytuje klasifikáciu počítačových vírusov
Reply