Back to Question Center
0

Semalt: Pokročilé formy spamu a ako sa ich zbaviť

1 answers:

Lisa Mitchellová Semalt Manažér úspešného riadenia zákazníkov vám pripomína, že prišla rozšírená forma spamu a mohla by zničiť vašu službu Google Analytics za pár dní. Mali by ste mať obavy, ak vaša webová stránka dostane veľa návštevnosti. Uistite sa, že návštevy, ktoré dostanete, sú z legitímnych zdrojov, nie z spamového sprostredkovania. Spousta spambotov narazí na internet každý deň a ich návštevy sú z webových stránok, ako sú napríklad button-for-website.com, darodar.com a free-share-buttons.com.

Prečo používatelia spamu používajú sprostredkovanie spamu?

Bezpečné je povedať, že existuje veľký počet metód na spam, ale otázkou je, kto využíva návštevnosť. Ďalšou otázkou, ktorá by mohla spôsobiť vašu myseľ, je to, prečo používatelia spamu používajú sprostredkovanie spamu Najjednoduchšia a najjednoduchšia odpoveď na tieto otázky je odkaz spam je reklamná služba pre webmasterov. Spamovatelia dúfajú, že uvidíte ich odporúčacie zdroje a navštívite ich webové stránky na nákup svojich produktov a služieb.

Druhým dôvodom je to, že spameri využívajú sprostredkovanie spamu a vytvárajú odkazy späť na svoje webové stránky. Je to preto, že niektoré stránky publikujú svoju analýzu na internete a vytvárajú spätné odkazy vo významnom počte. Ak navštívite tieto adresy URL, odkaz na ich stránky sa automaticky vytvorí. Je zrejmé, že spameri robia z takých hlúpých techník veľa peňazí. Z inzercie do affiliate programov a výnosov z retargetingu zarábajú veľa a vytvoria niekoľko spamovacích systémov, ktoré by mali používateľov triknúť.

Ako sa spambot dostáva do údajov sprostredkovania služby Google Analytics?

Existujú dva hlavné spôsoby, ako sa spamboty dostanú do údajov sprostredkovania služby Google Analytics. Prvým je zacielenie veľkého počtu webových stránok. Služba Google Analytics používa reťazec počet účtov a spambots náhodne načítavajú svoje kódy do svojich skriptov, aby mohli vypáliť zobrazenia stránok na svojich serveroch. Dovoľte mi, aby som vám povedal, že nikdy nenavštívia vašu webovú lokalitu a nepotvrdia vás vytvorením falošných dojmov. Všetko, čo potrebujú, sú čísla účtov Google Analytics, ktoré pre nich môžu priniesť veľa príjmov.

Po druhé, Google má roboty a pavúky prechádzať a indexovať webové stránky. Spambots navštevujú vaše webové stránky, generujú zobrazenia stránok a miera odchodov je vždy vyššia ako priemer. Ich údaje sa prihlásia do vášho účtu Google Analytics. V obidvoch prípadoch sa roboty a skripty zameriavajú na falošné hlavičky HTTP a nastavia ich postúpenie na niektorý z odkazov. Chcú propagovať svoje webové stránky jedným alebo druhým spôsobom a keď Google Analytics vyhodnotí tieto údaje, odkazy sa automaticky uverejnia.

Metódy zastavenia spamu

Diskutovali sme o spôsoboch zastavenia sprostredkovania spamu .

Metóda č.1: Filter názvu hostiteľa

Niektoré spamové sprostredkovania sa nedostanú na vašu webovú lokalitu a nezobrazia konkrétne názvy hostiteľov. Preto je pre vás jednoduché vytvoriť filter hostname a blokovať spammerov. Názov hostiteľa by mal byť vaša webová stránka a mal by mať kód ako Shopify a PayPal.

Metóda č. 2: Zdrojový filter

Musíte si všimnúť, že spameri idú priamo na vašu stránku a používajú vaše domény ako svoje meno hostiteľa. Preto by ste mali vytvoriť zdrojové filtre, aby ste ich odstránili čo najskôr. Pri vytváraní takéhoto filtra by ste mali mať na pamäti, že počet znakov je 255 na filter.

November 24, 2017
Semalt: Pokročilé formy spamu a ako sa ich zbaviť
Reply