Back to Question Center
0

Semalt: Päť krokov, ktoré urobia preč s malware infekciami

1 answers:

Internet má tisíce ohrození, ktoré ho otriasajú, čo je nebezpečným miestom pre online používateľov. Viac ako 74 000 nových vírusov sa vyvíja každý deň so škodlivým softvérom postihujúcim viac ako 30% počítačov na celom svete.

Škodlivý softvér je vymyšlené slovo zo škodlivého softvéru a je navrhnutý tak, aby sa dostal cez obranný systém počítača a spôsobil poškodenie zariadenia, ktoré používa na prístup k internetu, podnikaniu alebo horšiemu. Nik Chaykovskiy manažér Senior Customer Success hovorí, že sa môže zdať zdrvujúce, ale niektoré metódy môžu obmedziť alebo zabrániť poškodeniu zariadenia a uložených údajov.

nedôveryhodné programy

Často, keď jeden spustí online reláciu vo webovom prehliadači, niekoľko popup okien sa objaví z ničoho. Je známe, že požiadajú používateľa o stiahnutie a spustenie určitého softvéru. Obranný mechanizmus operačného systému vždy narazí a spýta sa, či je zdroj dôveryhodný. Tipom tu je len spustenie programov, ktoré majú digitálny podpis.

Niektoré aplikácie na použitie sú antivírusové programy, ktoré skenujú systém, aby zistili, aký je zámer prevzatého súboru a či je počítač stále zabezpečený kliknutím na kontextové okno. Tieto vyskakovacie okná by mohli byť nástupom významnej malware bolesti hlavy, ak slepko stiahnuté.

Aktualizácia systému

Pravidelne aktualizujte operačný systém a antivírus, čo je najlepšie, ak chcete automaticky aktualizovať všetky aktualizácie." Myšlienkou týchto aktualizácií je, že pomáhajú riešiť chyby a zraniteľné miesta Malware sa stále vyvíja, a preto je potrebné pravidelné aktualizácie.Vetručníci majú ťažšie prístup k sieti a musia hľadať nové spôsoby, ako ich prekonať, kedy môžu vývojári už pripraviť novú aktualizáciu.

Vyhnite sa otváraniu podozrivých e-mailových príloh

Hackeri sa dostali lepšie na inovatívne spôsoby, ako získať nelegálny vstup do počítača používateľa. Teraz to robia pomocou e-mailov, z ktorých väčšina je spam. Vždy vymažte všetok spam bez otvorenia. Zdá sa, že e-maily pochádzajú z dôveryhodných zdrojov len v tom, že nie sú. Majú tendenciu, aby hlavičky a správa boli dôležité na vytvorenie pocitu naliehavosti. Keď sa tieto dostanú do priečinka doručenej pošty, skenujte ich najskôr pomocou antivírusu. Ak človek nedokáže rozoznať, kto poslal e-mail, mali by ho odstrániť, pretože to môže stáť viac ako len ich počítačové zdravie.

Použite komplexné heslá

Prvým pravidlom prístupu na internet je prijať bezpečnostné opatrenia s používanými heslami. Jednoduché sú ľahšie si pamätať, ale práve to je presne to, že počítačový zločinci chcú používateľa premýšľať. Keď sa tieto heslá zadržia, pokúsia sa ich použiť na iných účtoch online. To je dôvod, prečo odborníci radia ľuďom, aby používali rôzne heslá pre rôzne účty. Skvelé heslo by malo mať aspoň osem znakov a kombinovať rôzne znaky. Čím kratšie, tým lepšie.

Vyhnite sa otvoreným sieťam Wi-Fi

Hackeri využívajú otvorené siete, pretože ľahko šíria škodlivý softvér do pripojených počítačov z niekoľkých dôvodov. Vyhnite sa takýmto sieťam, pretože dávajú útočníkovi výhodu nad systémom používateľa.

November 28, 2017
Semalt: Päť krokov, ktoré urobia preč s malware infekciami
Reply