Back to Question Center
0

Semalt Expert z Islamabadu: Ako zablokovať darodar duchovných odkazov

1 answers:

Darodar.com sa často zobrazuje v zozname odkazov vášho profilu Google Analytics napriek tomu, že vám neposiela skutočnú návštevnosť. Môžete sledovať zjavné návštevy, z ktorých všetky majú 100% mieru odchodov a nula sekúnd strávených na vašich webových stránkach. Darodar.com sa zapája do praxe známej ako sprostredkovanie spamu. Stránka predstiera, že ponúka skutočnú návštevnosť, ale nie. Darodar.com publikuje zoznam svojich najlepších odporúčaní a spameri veria, že tým, že sa dostanú do týchto zoznamov môžu získať kvalitné spätné odkazy .

Ďalším dôvodom je, že dúfajú, že navštívite ich webové stránky a kúpia si niečo zo svojich partnerských odkazov. V každom prípade darodar.com je čierna klobúk spoločnosť SEO, ktorá sľubuje zvýšenie vašej prevádzky, ale vykonáva úlohy s nezákonnými a neetické techniky.

Sohail Sadiq, vedúci špecialista z Semalt , tu poskytuje niekoľko užitočných tipov .

Ako zasahuje sprostredkovateľ spamu do údajov?

Bez ohľadu na dôvody odkazujúceho na spam, to má vplyv na údaje služby Google Analytics. Jedným z hlavných dôvodov používania služby GA je skontrolovať, ktoré webové stránky vám posielajú legitímnu návštevnosť a ktoré z nich sa podieľajú na nelegálnom odosielaní taktickej komunikácie. Je tiež dôležité vedieť, ktoré stránky sú lepšie zoradené v výsledkoch vyhľadávačov a ako zlepšiť stratégie získavania nových odkazov.

Miera odchodov a čas strávený na vašich stránkach je dôležitý, pretože vám umožňujú zlepšiť štruktúru a obsah vašich webových stránok. Ak vlastníte firemné webové stránky, pomôže vám to zlepšiť mieru konverzie a vygenerovať nové potenciálne zákazníkov. Ak chcete robiť niektoré dôležité rozhodnutia o raste vašej firmy na základe údajov služby Google Analytics, mali by ste zastaviť sprostredkovanie sprostredkovania odkazov na presnosť vašich údajov.

Ako sa zbaviť spamu odkazov?

Dobrou správou je, že sa dá zbaviť spamového odkazu z údajov služby Google Analytics. Najlepším spôsobom je nastavenie niektorých filtrov v účte Google Analytics. Niektoré webové stránky používajú roboty na návštevu vašich webových stránok, zatiaľ čo ostatné stránky odosielajú falošné návštevy priamo do vášho účtu Google Analytics bez toho, aby navštívili vaše webové stránky. Môžete ich odstrániť vytvorením filtrov v účte Google Analytics.

Pri nastavovaní filtrov pre darodar.com by ste mali mať na pamäti nasledovné:

Prihláste sa do svojho účtu Google Analytics a prejdite na sekciu Správca.

V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť Účet a Vlastníctvo a vytvorte filtre v sekcii Dedikované zobrazenia.

V rozbaľovacej ponuke Zobraziť by ste mali kliknúť na možnosť Nový filter a pomenovať filter ako darodar.com.

Nezabudnite vybrať vlastnú možnosť filtrovania a v rozbaľovacom poli Filtre vyberte odkaz.

Tu musíte vložiť darodar \ .com do sekcie Filter a kliknutím na tlačidlo Uložiť pred zatvorením okna.

A čo ďalší odkazujúci spam?

Takéto filtre môžete ľahko pridať pre všetkých odkazujúcich na spam, ktoré sa zobrazujú v účte Google Analytics. Dajte si pozor na nové domény, ktoré sa zobrazujú vo vašich údajoch, a pridajte nové filtre pre to, čo sa zobrazuje s časom.

November 29, 2017
Semalt Expert z Islamabadu: Ako zablokovať darodar duchovných odkazov
Reply