Back to Question Center
0

Semalt Expert: Všetko, čo potrebujete vedieť o zobrazení filtrov

1 answers:

Ivan Konovalov, Semalt Customer Success Manager, uvádza, že by ste mali používať filtre na modifikáciu a obmedzenie údajov v zobrazení. Napríklad je možné použiť filtre na vylúčenie prevádzky z konkrétnej IP adresy. Môžete zahrnúť údaje z požadovaných subdomén a adresárov a môžete previesť dynamické stránky na čitateľné texty a reťazce. Pred spravovaním filtrov budete musieť požiadať o povolenie na úrovni účtu.

Prehľad videa:

V tejto časti by ste mali sledovať video, ktoré je súčasťou programu Digital Analytics Fundamentals. To bolo zavedené v Akadéme Analytics. Odkaz na video je tu: analyticsacademy.withgoogle.com.

Preddefinované filtre:

Predvolené filtre by mali byť vylúčené z vašich údajov služby Google Analytics. Na tento účel by ste mali použiť filtre na vylúčenie alebo zahrnutie návštevnosti z konkrétnych domén, ako je firemná sieť alebo poskytovateľ internetových služieb. Po zadaní názvu domény by ste nemali obsahovať štítok hostiteľského servera bez povolenia.

Ďalšia vec, ktorú by ste mali mať na pamäti, je vylúčenie iba návštevnosti z uvedených IP adries. Tento filter sa môže použiť na vylúčenie alebo zahrnutie kliknutí z určitej IP adresy alebo konkrétneho zdroja. Filtrovanie rozsahu IP adries s touto možnosťou je možné. Ak chcete filtrovať sofistikovanejšie rozsahy adries, mali by ste použiť možnosť Vlastný filter na ich vylúčenie. Prípadne môžete použiť adresu IP na zadanie regulárnych výrazov ako vzor filtra.

Vlastné filtre:

  • Vylúčiť: Môže vylúčiť riadky súborov denníka, ktoré zodpovedajú vášmu filtračnému vzoru. Paralelné riadky by ste mali ignorovať, aby ste zabezpečili bezpečnosť svojich webových stránok na internete.
  • Obsahuje: Obsahuje riadky súborov denníka, ktoré sa zhodujú s filtrovým vzorom. Všetky nezhodujúce sa prístupy by sa mali ignorovať a údaje v týchto prístupoch nie sú vo vašom prehľade služby Google Analytics dôveryhodné.
  • Malé a malé písmená: Na základe vašich požiadaviek je možné premeniť obsah poľa na malé alebo veľké písmená
  • .
  • Hľadať a nahradiť: Jednoduchý a vynikajúci filter, ktorý možno použiť na vyhľadávanie vzorov v poli. Pomáha nahradiť vzory najvhodnejšími alternatívami.
  • Pokročilé: Umožňuje vytvárať polia z jedného miesta na druhé. Filtračný motor použije všetky výrazy v dvoch extrakčných poliach. Potom vytvára ďalšiu oblasť pomocou výrazu Constructor.

Použitie pre filtre:

Tu sme opísali niektoré spôsoby použitia filtrov:

  • Vylúčenie internej návštevnosti zo správ: Filtre sa môžu použiť na vylúčenie internej návštevnosti zo svojich prehľadov služby Google Analytics. Za týmto účelom by ste mali nastaviť filtre, ktoré identifikujú adresy IP, ktoré chcete zakázať.
  • Nahláste činnosti v konkrétnych adresároch: Ak chcete nahlásiť činnosti v niektorých konkrétnych adresároch, mali by ste vytvoriť filter, ktorý by tieto adresáre mohol identifikovať
  • .
  • Sledovať subdomény v samostatných zobrazeniach: Ak chcete sledovať subdomény, mali by ste vytvoriť samostatné zobrazenia pre každú doménu a subdoménu. Mali by ste tiež zahrnúť filtre na identifikáciu konkrétnych podadresárov.
November 24, 2017
Semalt Expert: Všetko, čo potrebujete vedieť o zobrazení filtrov
Reply