Back to Question Center
0

Semalt Expert: Tu je návod na ochranu webových stránok od Black Hat SEO

1 answers:

Záporná SEO odkazuje na prax vykonávania čiernej čiapok SEO taktiky na inej webovej stránke. Často je útok SEO zavedený nespokojnými konkurentmi na trhu s cieľom znížiť poradie webových stránok. Negatívna SEO môže zničiť webové stránky prostredníctvom agresívneho a škodlivého spätného spamu. Je to legitímna hrozba, ktorá môže viesť k strate príjmov a viditeľnosti organického vyhľadávania.

V tomto ohľade sedem tipov zdôraznených v článku Alexandra Peresunka, vedúceho špecialistu z Semalta , sú užitočné pre obete čierneho klobúka SEO útok, potenciálne obete a ktokoľvek, kto chce chrániť svoje strán proti nebezpečenstvám takýchto pokusov.

Predovšetkým by sa mali vykonávať pravidelné kontroly lokalít. Pravidelné kontroly odkazov nie sú len dobrým obchodným postupom, ale môžu tiež ušetriť slaninu obetiam negatívnych SEO. Navyše, monitorovací profil webovej stránky je najlepšou metódou na zaznamenávanie škodlivých aktivít pred rozšírením nad rámec kontroly. V tomto monitorovaní sa používajú grafy spojenia. Obrovský pokles prevádzky, ako je naznačený odkazovými grafmi, by preto mal zvýšiť alarm. Okrem toho sa vykonáva manuálny audit alebo používanie softvéru na kontrolu odkazov, aby sa skontrolovalo zdravie backlinkov.

Kontrola rýchlosti stránky je druhým spôsobom ochrany stránky pred negatívnou SEO. Ako kľúčový faktor hodnotenia sa odporúča, aby majitelia stránok používali prehľadávací softvér na monitorovanie podozrivých aktivít, kedykoľvek sa rýchlosť stránky stane pomalou. Ak však nie je zistené nič a problém stále existuje, môže sa stať obeťou núteného prehliadania.

Po tretie, vyhľadajte škrabaný obsah. Škrábanie znamená zdvíhanie obsahu z iných webových stránok na publikovanie v marketingovom priemysle. Často podvodníci spájajú takýto obsah s útokmi na spam na webových stránkach. Nástroje ako Copyscape môžu byť použité na zistenie, či obsah stránky je už plagiarizovaný.

Ďalej je potrebné sledovať službu Moja firma na Googli. Väčšina podnikov majitelia tvrdo pracujú na vytvorení povesti značky a prilákaní klientov. Niektoré obchodné stránky však zaznamenávajú príliv negatívnych a falošných recenzií od zákazníkov. V tomto ohľade sa internetovým obchodníkom odporúča, aby neustále sledovali povesť iných podnikov pomocou služby Moja firma na Googli, aby sa vyhli tomu, že sa stali obeťou zápornej SEO.

Ďalším spôsobom, ako chrániť stránku pred negatívnou SEO, je sledovať mieru prekliknutia kľúčových slov. Niektorí obchodníci s internetom mohli zaznamenať situáciu, keď sa tisíce hier odrazí okamžite po pristátí na webe. Programovaní robotovia sa zameriavajú na konkrétne kľúčové slová, ktoré spúšťajú toto správanie. Útoky môžu byť ťažké zistiť, ak nie je sledovaná miera prekliknutia kľúčového slova.

Kontrola poradia SERP je ďalším dôležitým tipom pre prevenciu negatívnej SEO na webe. Pokles hodnotenia vyzýva na kontrolu rebríčka SERP čas od času. Navyše zlyhanie pri vykonávaní kontrol hodnotenia SERP môže viesť k súťaži o deindexovanie bezprostredne po hacke. Pri vykonávaní úplného prehľadu je dôležité používať sledovací softvér na sledovanie viditeľnosti lokality.

Nakoniec je dôležité zvýšiť bezpečnosť lokality. Konkrétne chráni webovú stránku pred počítačovými útokmi. Majitelia stránok musia zabezpečiť používanie aktuálneho softvéru a aplikácie potrebnej bezpečnosti. Technicky, kybernetické útoky nie sú negatívne SEO, ale majú vplyv na SEO stránky.

Na záver, obete negatívnej SEO musia podniknúť kroky na izoláciu problému. Je však bezpečnejšie monitorovať výkonnosť stránky, aby sa zabránilo negatívnej SEO.

November 24, 2017
Semalt Expert: Tu je návod na ochranu webových stránok od Black Hat SEO
Reply