Back to Question Center
0

Semalt Expert: Príručka na zabránenie spoločnosti Google v prehľadávaní starých súborov Sitemap

1 answers:

Ako rastú vaše webové stránky, pokúsite sa nájsť spôsoby, ako zlepšiť svoju viditeľnosť a dôveryhodnosť na internete. Niekedy sa účinky toho, ako pracovali naše stránky, zostali pozadu, a to by sme mali venovať pozornosť.

Získajte nasledujúce tipy od spoločnosti Max Bell, manažéra úspešného riadenia zákazníkov Semalt , aby ste zabránili spoločnosti Google v prehľadávaní starých stránok.

Pred niekoľkými týždňami jeden z mojich klientov povedal, že má internetovú stránku elektronického obchodu. Prešla rôznymi zmenami: od štruktúry adresy URL až po súbor Sitemap, bolo všetko upravené, aby sa stránka stala viditeľnejšou.

Zákazník si všimol niektoré zmeny vo svojej Vyhľadávacej konzole Google a našiel tam chyby indexového prehľadávania. Pozoroval, že existuje veľké množstvo starých a nových adries URL, ktoré vytvárajú falošnú návštevnosť. Niektoré z nich však ukázali chyby prístupu 403 a chyby 404 .

Môj zákazník mi povedal, že najväčším problémom, ktorý mal, bol starý mapový súbor, ktorý existoval v koreňovom priečinku. Jeho webová stránka predtým používala rôzne zásuvné moduly Google XML Sitemaps, ale teraz pre stránku Sitemap závisel od WordPress SEO od Yoast. Rôzne staré pluginy Sitemap však pre neho vytvorili neporiadok. Boli prítomní v koreňovej zložke s názvom sitemap.xml.gz. Odkedy začal používať Yoast pluginy na vytváranie súborov Sitemap pre všetky príspevky, kategórie stránok a značky, nepotreboval tieto doplnky. Bohužiaľ osoba nepodala súbor sitemap.xml. gz do Vyhľadávacej konzoly Google. Dostal iba svoj webový portál a Google prechádzal svojimi starými mapami.

Čo sa má prechádzať?

Osoba neodstránila starý súbor Sitemap z koreňového priečinka, takže bol aj indexovaný. Vrátil som sa k nemu a vysvetlil som, že mapa stránok je len návrhom toho, čo by sa malo prehľadávať v výsledkoch vyhľadávača . Pravdepodobne si myslíte, že odstránenie starých mapových súborov zabráni Googlu v prehľadávaní zaniknutej adresy URL, ale to nie je pravda. Moja skúsenosť hovorí, že spoločnosť Google sa pokúša indexovať každú starú webovú adresu niekoľkokrát denne a uistiť sa, že chyby 404 sú skutočné a nie náhodná.

Googlebot môže uložiť pamäť starých a nových odkazov, ktoré nájde v súbore sitemap vášho webu. Pravidelne navštevuje vaše webové stránky a dbá na to, aby každá stránka bola správne indexovaná. Googlebot sa pokúša vyhodnotiť, či sú odkazy platné alebo neplatné, takže návštevníci nemajú problém.

Je zrejmé, že webmasteri budú zmätení, keď sa zvýši počet ich indexových chýb. Všetci ich chcú do značnej miery znížiť. Ako informovať spoločnosť Google o tom, že ignoruje všetky staré súbory Sitemap? Môžete tak urobiť tým, že zabijete všetky nechcené a nepárne prehľadávanie stránok. Predtým jediný spôsob, ako to umožniť, boli súbory .htaccess. Vďaka službe WordPress za poskytnutie niektorých doplnkov.

Stránky WordPress majú tento súbor vo svojich koreňových priečinkoch. Takže stačí prístup k FTP a zapnutie skrytých súborov v cPanel. Prejdite na možnosť Správca súborov a upravte tento súbor podľa vašej požiadavky. Nesmiete zabudnúť, že jeho nesprávne úpravy môžu poškodiť vašu stránku, preto by ste mali vždy zálohovať všetky dáta.

Po pridaní fragmentu do súboru všetky adresy URL, ktoré vypršali, zmiznú z chýb prehľadávania. Nesmiete zabudnúť, že spoločnosť Google chce, aby ste udržali svoje stránky naživo a znížili pravdepodobnosť 404 chýb.

November 24, 2017
Semalt Expert: Príručka na zabránenie spoločnosti Google v prehľadávaní starých súborov Sitemap
Reply