Back to Question Center
0

Semalt Expert: Odstránenie navštívených návštev z Google Analytics

1 answers:

V prehľadoch služby Google Analytics ste si všimli veľa návštev odporúčaní, ktoré vyzerajú falošne? Ak je to tak, môžete mať problém s duchom spamu - typom spamu, ktorý postihuje veľký počet webových stránok a používateľov na internete. Google Analytics bohužiaľ neposkytuje žiadne riešenie tohto problému a nikdy neviete, ako blokovať spamerov. Lisa Mitchellová Semalt Customer Success Manager, uvádza, že jediný spôsob, ako sa ich zbaviť, je ručné lepenie s filtrami. Áno, môžete ich odstrániť z nástroja Google Analytics a to je jediná možnosť, ktorú máte.

Možno ste prešli niekoľkými príspevkami vysvetľujúcimi, ako používať súbory .htaccess na zablokovanie spamu sprostredkovania. Odborníci z Rocketspark poskytujú svojim zákazníkom užitočné informácie o tom, ako odfiltrovať spamový odkaz a zabezpečiť vašu bezpečnosť na internete. Čo sa stane, ak sa v profiloch Analytics dostane spamový duch? Rovnako ako pri spamovom e-maile, spam môže byť filtrovaný alebo zablokovaný. Webmaster musí zabrániť vyhľadávačom pavúkov z indexovania denníkov webových stránok tým, že ich presunie na neverejné priestory, napríklad na miesta chránené heslom. Mal by používať súbory na vylúčenie robotov alebo pripojiť hodnoty nofollow k odkazom.

Bolo zistené, že sprostredkovanie spamu znehodnocuje množstvo správ v službe Google Analytics každý mesiac. Niektorí spameri narazia na webové servery a blogy, vytvárajú falošné zobrazenia a podvádzajú správy o analýze. Viac ako tri roky boli na internete zavedené nové varianty spamu odporúčaní. Spameri používajú rôzne techniky na poškodenie poradia vašich stránok vo výsledkoch vyhľadávačov. Spamovatelia navštevujú webové stránky. Vytvárajú iba falošné zobrazenia a trik účtu Google Analytics. Ak chcete zastaviť spam spam, mali by ste v službe Google Analytics vytvoriť filtre na ich blokovanie. V tomto ohľade môžete postupovať podľa týchto jednoduchých krokov .

Krok 1

Prejdite do sekcie Administrátor v účte Google Analytics. Tu musíte vybrať sekciu Všetky filtre pod stĺpcom účtu. Ďalším krokom je kliknúť na možnosť Nový filter a poskytnúť filter správny názov. Tiež by ste mali nastaviť zdroj kampane v sekcii Vylúčiť.

Krok 2

Filter Pattern je miesto, kde by ste mali skopírovať a prilepiť zoznam všetkých vašich domén a subdomén, ktoré chcete blokovať z návštevnosti sprostredkovania. Dávajte pozor na to, ako sa oddelia pomocou znakov potrubia a že vertikálna čiarka sa nachádza na klávesnici. Je možné pridať viac ako jednu doménu, ale celkový limit znakov je 255, takže môžete trikrát opakovať, aby ste vyfiltrovali všetky svoje webové stránky.

Krok 3

Ďalej by ste mali použiť filtre na všetky webové stránky. Za týmto účelom by ste mali kliknúť na tlačidlo Pridať a použiť zmeny pred zatvorením okna.

Krok 4

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť. Vždy si pamätajte, že filtre môžu odstrániť webové stránky spamu od momentu, keď boli pridané. Takže budete musieť počkať niekoľko hodín alebo dní, kým sa výsledky vo vašom prehľade Google Analytics nezaznamenajú.

November 24, 2017
Semalt Expert: Odstránenie navštívených návštev z Google Analytics
Reply