Back to Question Center
0

Semalt Expert odhalí sprievodcu vytváraním efektívneho e-mailového marketingového plánu

1 answers:

Väčšina internetových obchodníkov sa môže v určitom čase pokúšať používať e-maily ako marketingovú techniku. Tiež e-mailový marketing je pravdepodobne najefektívnejšou online marketingovou stratégiou vďaka výhode konverzácie. E-mailový marketing je navyše pomerne rýchly a ľahko realizovateľný. Prekvapivo, on-line obchodníci označili takmer 84% všetkých e-mailov ako spam alebo odstránené škodlivo. Nie všetky e-maily dosahujú zamýšľané výsledky z dôvodu chýb, ktoré je možné ľahko vyhnúť.

V tejto súvislosti Alexander Peresunko, špičkový odborník z Semalta , načrtáva exkluzívny návod na identifikáciu takýchto chýb a ich nápravu.

# 1

Po prvé, preskúmajte koreň. Marketingové e-maily by mohli byť ukončené v priečinku nevyžiadanej pošty príjemcu, ako je vylepšená platformou používanou na odosielanie e-mailových správ. Obchodníci, ktorí nie sú určení pre žiadnu službu, namiesto odosielania e-mailov v domácom riešení prostredníctvom programu Outlook by mali zvážiť prijatie poskytovateľa e-mailových služieb (ESP). Väčšina presvedčivých používateľov ESP neustále zjednodušuje správu poštového zoznamu, okrem toho, že potenciálne zvyšuje plnenie.

# 2

Po druhé, načasovanie je rozhodujúce. Odporúča sa, aby on-line obchodníci odvrátili od odosielania e-mailov v ranných hodinách. Nezaručuje, že e-mail bude zasunutý dopredu do doručenej pošty príjemcu. Namiesto toho by takéto e-maily mohli zostať nepovšimnuté, pretože potenciálny zákazník mal veľa rád do ranných hodín. Najefektívnejšie odosielanie e-mailov s marketingom je vo večerných hodinách, keď sa pravdepodobne objavia príjemcovia, keď príjemca otvorí svoju poštovú schránku druhýkrát alebo tretíkrát.

# 3

Po tretie, flexibilná optimálna frekvencia je významná. Jednoduchý plán e-mailov môže byť nebezpečný, pretože v prijímateľoch v reálnom čase a potenciálni zákazníci majú flexibilné plány. Preto nie je vhodné nastaviť čas na odosielanie explicitných e-mailov konkrétnej skupine ľudí. Namiesto toho používajte flexibilný program s maximálnymi výhodami.

# 4

Ďalej zlepšujte vlastnosti e-mailov posielaných klientom, aby sa zabránilo ich prehliadaniu príjemcami. Napríklad on-line obchodníci nesmú posielať e-maily s emočným tónom príjemcom. Rovnako by sa malo vyhýbať názvom spoločností v riadkoch predmetu.

# 5

Marketingové emaily by sa mali rozdeliť podľa cieľových skupín. V tejto súvislosti musia marketingoví partneri online rozlišovať medzi potenciálnymi / novými klientmi a vernými zákazníkmi. Každá zo skupín má špecifikované potreby, ktoré je potrebné riešiť pri odosielaní e-mailov.

# 6

Zlepšiť čitateľnosť odoslaných e-mailov. Viac ako tri štvrtiny všetkých e-mailov otvoria mobilné telefóny. Aby sa zabránilo spamovým e-mailom, online obchodníci musia zabezpečiť, aby sa správy mohli čítať vo všetkých zariadeniach. Napríklad obrázky by mali byť ľahko prezerané v telefóne.

# 7

Ďalšou technikou odstránenia spamových e-mailov je správa spolu s inými marketingovými nástrojmi, ako sú webové stránky a sociálne mediálne účty. Zrozumiteľný a kreatívny jazyk by sa mal používať vo všetkých marketingových platformách viazaných na e-mail.

# 8

Návrh marketingových e-mailov spôsobom, ktorý predáva. Krátke alebo dlhé e-maily nie sú najlepšie. Marketingoví partneri by mali skôr investovať do e-mailových správ, ktoré predávajú svoje produkty. Napríklad online obchodníci musia poskytnúť príjemcom dôležité informácie, ktoré opisujú akékoľvek ponuky a len pár slov.

# 9

Nakoniec, internetoví obchodníci musia pracovať na e-mailových protokoloch. Ide o "inteligentné" automatizované e-mailové správy posielané špeciálne pre danú marketingovú kampaň. Systém by mal byť nastavený tak, aby posielal pútavé správy, ktoré by prilákali čitateľov. Skvelá databáza je kľúčom k udržiavaniu účinného e-mailového protokolu.

November 24, 2017
Semalt Expert odhalí sprievodcu vytváraním efektívneho e-mailového marketingového plánu
Reply