Back to Question Center
0

Semalt: Ako zastaviť vyhľadávač z indexového prehľadávania webových stránok WordPress

1 answers:

Veľa ľudí chce zastaviť vyhľadávačov zo stránok WordPress. Môže to znieť čudne, ale niektorí ľudia veria, že vyhľadávače by nemali prehľadávať svoje stránky, kým nie sú úplne pripravení. Ak ste skúsený dizajnér webových stránok alebo webový vývojár, je pre vás ľahké zastaviť vyhľadávače zo stránky na prehľadávanie vašich stránok. Ak ste vytvorili stránky pomocou aplikácie WordPress, nebude pre vás ťažké zastaviť spoločnosť Google, aby prehľadala vaše webové stránky. Potrebujete urobiť len niekoľko zmien. Niektorí ľudia radi pracujú na živých stránkach namiesto vytvorenia lokálneho prostredia. Niektorí jednotlivci majú záujem hostiť svoje vlastné projekty na budovanie svojho portfólia tak, aby sa viac a viac klientov priťahovalo. Takže nemusia indexovať svoje stránky, pretože portfólio je pre nich oveľa dôležitejšie.

Max Bell, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt Digital Services, tu popisuje praktickú príručku, ako zastaviť vyhľadávač zo stránky na prehľadávanie a dôvod na to.

Pomocou admin panelu WordPress

Prvým a najdôležitejším krokom je použitie administrátorského panelu WordPress na odradenie vyhľadávačov od indexovania a prehľadávania webových stránok. Ak ste oboznámení s WordPress, musíte si byť vedomí pluginov, ktoré môžu byť použité v tomto ohľade. Prejdite na možnosť Nastavenia a prejdite nadol. Tu môžete vidieť začiarkavacie políčko, ktoré musíte kliknúť, aby ste zastavili vyhľadávače z indexovania vašej stránky WordPress. Keď skončíte, nesmiete zabudnúť na uloženie všetkých týchto nastavení pred zatvorením okna.

Pridajte metaznačky v sekcii hlavičky ručne

Je dôležité pridať metaznačky do záhlavia a päty vašej stránky WordPress. Existujú dve možnosti: buď môžete použiť plugin WordPress na vykonanie tejto práce, alebo prejsť na súbory tém a ručne vložiť metaznačky. Pridanie metaznačiek v sekciách záhlavia a päty je dôležité a nenechá vyhľadávacie stroje indexovo prehľadávať vaše webové stránky. Mnoho ľudí sa zmäto, ako upraviť takéto súbory, ale je to jednoduchý a jednoduchý krok. Potrebujete upraviť súbory Robots.txt na zablokovanie webových prehľadávačov.

Upravte súbory robots.txt na zablokovanie webových prehľadávačov

Je možné upraviť súbory robots.txt, aby sa zabránilo vyhľadávaniu zo stránok. Tento súbor sa používa na spracovanie indexovania vašich webových stránok a článkov. Môžete vidieť, ktoré stránky chcete indexovať a ktorý z nich by mal byť de-indexovaný. Na základe toho môžete upraviť nastavenia a nezabudnite tieto nastavenia uložiť. Je tiež možné zakázať súčasne všetky roboty. Tento súbor vám umožní efektívne vykonávať túto úlohu a zastaví prehľadávače webu v prehľadávaní vašich webových stránok. Na to musíte vytvoriť niekoľko textových súborov a pridať do nich špecifický kód. Uložte všetky tieto súbory pred zatvorením okna.

Ochrana heslom

Môžete zastaviť vyhľadávače z indexovania vašich stránok pomocou heslom chránených adresárov. Za týmto účelom by ste mali ísť do cPanelu svojho webu a kliknúť na možnosť (adresári ochrany heslom). Tým sa otvorí nová stránka pre vás, kde môžete vidieť niekoľko adresárov. Tu musíte nájsť verejný adresár HTML, do ktorého je vložené užívateľské meno a heslo. Bez informácií v tejto časti nemôže žiaden vyhľadávač nikdy prehľadávať vaše stránky.

So zreteľom na uvedené metódy takmer všetci správcovia webu a blogeri môžu zastaviť vyhľadávače z indexovania svojich webových stránok.

November 24, 2017
Semalt: Ako zastaviť vyhľadávač z indexového prehľadávania webových stránok WordPress
Reply