Back to Question Center
0

Semalt: Ako využiť video marketing?

1 answers:

Rôzni marketingoví pracovníci v oblasti sociálnych médií a ľudia na voľnej nohe sa unavujú rovnakými e-mailovými šablónmi. Či ste webmaster alebo ponúkate svoje produkty alebo služby, je vašou úlohou vytvárať príjmy, ak chcete, aby vaše podnikanie prežilo na internete. Zaujímavé prepojenia LinkedIn, zbytočné reklamy a studené hovory vám nemôžu priniesť biznis, takže je čas premýšľať z krabice. Takmer všetky značky prijali stratégiu správy videoklipov, ktorá sa dostáva do cieľových zákazníkov a pomáha im zvýšiť predaj.

Nedávno sme sa rozprávali s manažérom úspechu zákazníka Semalta Oliverom Kingom a položili mu niekoľko otázok. Chceli sme, aby preukázal, ako môžu byť videá nasadené v celom predajnom zúžení. Mali sme tiež záujem vedieť, prečo je nevyhnutné používať videá pri marketingu značky.

Fáza č 1: Fáza objavovania - video pre problém

Ak sa domnievate, že je ľahké zacieliť na veľké množstvo zákazníkov na internete, možno budete musieť zmeniť svoje stratégie. Fáza objavovania sa týka cesty, kde zákazníci hľadajú od začiatku informácie o vašej značke. Chcú vidieť, ako vaše produkty alebo služby im pomáhajú vyriešiť ich problémy, takže je to ten správny čas na používanie videí pre všetky problémy. Táto fáza je užitočná pre tých, ktorí zápasia s malými podnikmi a chcú v krátkom čase splniť svoje úlohy.

Etapa č. 2: Fáza vzdelávania - video v prospech

Krok č. 3: fáza rozhodovania - video pre účastníkov

Preskúmanie veľkého počtu ponúk je časovo náročné. Odborníci poznamenali, že hlavný problém v procese predaja B2B spočíva vo vnútornom zainteresovanom subjekte a presvedčení všetkých, aby sa odhlásili z iniciatívy. Ak ste vytvárali videá s cieľom zapojiť svojich zákazníkov, mali by ste ich vytvoriť z pohľadu šéfov. Rôzni predajcovia a obchodníci robia anonymné rozhodnutia a nezískali žiadne výhody z ich úsilia. V tomto štádiu by sa zainteresované strany mali starať o náklady a ako prilákať stále viac zákazníkov do svojej spoločnosti alebo produktov.

Etapa č. 4: Kúpna fáza - video na predaj

Posledný účel, ktorý videá slúžia v B2B odvetví, je uzavretie obchodov. V tomto bode odborníci navrhujú vytvárať videá, ktoré by mohli značne zvýšiť váš predaj. Medzitým by sa s právnymi prekážkami malo zaobchádzať správne. Pre B2B spoločnosti bude chvíľu trvať, kým sa vytvoria a začnú vytvárať príjmy. Ale nemusíte sa obávať, ak ste vytvorili veľa videí. Stručne povedané, videá pomáhajú poskytnúť konečný tlak na získanie čoraz väčšieho predaja.

Rok 2017 sa môže nazvať rokom videí a ukazovatele ukazujú, že obchodníci prejavujú väčší záujem o generovanie videozáznamov ako s použitím tradičných techník a metód.

November 24, 2017
Semalt: Ako využiť video marketing?
Reply