Back to Question Center
0

Referrer Spam z Darodar.com. Ako riešiť tento problém? - Odpovedať Semaltom

1 answers:

Vidíte odporúčania od darodar.com v službe Google Analytics? Veľa blogerov a správcov webu čelí tomuto problému aj vtedy, keď spamový odkaz darodar.com nie je prepojený s ich webovými stránkami. Darodar.com je webová lokalita, ktorá sa zobrazuje v zozname odkazov vo vašom účte Google Analytics a skutočne navštívi vaše webové stránky. Namiesto toho uvidíte nejaké náhodné návštevy so 100% mierou odchodov a nulovým časom stráveným na vašich webových stránkach. Darodar.com je jedným z webových stránok, ktoré zaberajú používateľov v sprostredkovaní spamu. Využíva rôzne techniky na odosielanie veľa návštevnosti vašich stránok, aj keď miera odchodov je vyššia ako priemer.

Niektoré webové stránky uverejňujú zoznamy svojich najlepších sprostredkovateľov a hackeri používajú ich zoznamy na pridanie svojich odkazov, dúfajúc, že ​​niektorí ľudia navštívia svoje stránky a kúpia si svoje produkty. Webové stránky s nevyžiadanou poštou sú pravidelnými zákazníkmi spoločností s čiernymi klobúkmi, ktorí kompromisujú zvýšenie svojej návštevnosti, bez ohľadu na to, či používajú čierne klobúky SEO taktiky. Oliver King, Semalt Customer Success Manager, pripomína, že ak spoločnosť SEO sľubuje, že zvýši vašu návštevnosť v priebehu niekoľkých dní, môže byť zapojená do programov sprostredkovania návštevnosti.

Ako zasahuje sprostredkovateľ spamu vaše dáta?

Bezpečné je povedať, že sprostredkovanie spamu ovplyvňuje vaše údaje služby Google Analytics mnohými spôsobmi. Jedným z hlavných dôvodov používania služby Google Analytics je sledovať, ktoré webové stránky vám posielajú skutočnú návštevnosť a ktoré z nich sú zapojené do falošných programov na vytváranie dopravných informácií. Skutočné odkazy z iných webových stránok vám pomáhajú získať vysoko vyhľadávač a je dôležité posúdiť, ktoré webové stránky vám posielajú skutočné návštevy .Táto informácia môže byť použitá na zlepšenie celkovej výkonnosti vašej webovej stránky.Uistite sa, že čas strávený na webových stránkach a miera odchodov sú až po značku, tieto dve veci vám pomôžu zlepšiť štruktúru a rozloženie vašej stránky, rovnako ako jej obsah.Ak máte obchodnú webovú stránku, je pre vás dôležité vedieť mieru konverzie vašich stránok.Ak chcete dôležité rozhodnutia o vašej lokalite založené na údajoch služby Google Analytics, mali by ste sa najprv zbaviť spamového sprostredkovania, aby ste sa uistili, že vám účet Analytics poskytuje presné informácie.

Ako sa ho zbaviť?

Dobrou správou je, že spamom sprostredkovania môžete zabrániť tomu, aby zasahoval do vašich údajov služby Google Analytics. Najlepšie je nastaviť niekoľko filtrov a zastaviť tieto stránky, aby vám posielali falošných návštevníkov.

Ak chcete nastaviť filtre pre darodar.com, postupujte nasledovne:

  • Prihláste sa do svojho účtu Google Analytics a prejdite do sekcie Správca.
  • V rozbaľovacej ponuke vyberte položku Účet a Vlastnosť, ktorú chcete odfiltrovať.
  • Je vhodné vytvoriť filtre vo vyhradených zobrazeniach, takže v rozbaľovacej sekcii Zobraziť musíte vybrať možnosť Vytvoriť nové zobrazenie.
  • V časti Zobrazenie by ste mali kliknúť na Filtre a vytvoriť nový filter.
  • Nezabudnite priradiť meno do nového filtra, ako napríklad darodar.com
  • .
  • Vyberte typ vlastného filtra a kliknite na možnosť Vylúčiť. V rozbaľovacej ponuke Filtrové pole by ste si mali zvoliť možnosť Sprostredkovanie.
  • Tu by ste mali zadať darodar \ .com a uložiť zmeny.

Existuje jednoduchšia cesta?

Úprimne povedané, je to najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako blokovať sprostredkovanie darodar.com spam. Môžete si však tiež vyskúšať službu Blockel, ktorá automaticky sprostredkúva spam z údajov služby Google Analytics.

November 24, 2017
Referrer Spam z Darodar.com. Ako riešiť tento problém? & Ndash; Odpovedať Semaltom
Reply