Back to Question Center
0

Email Zombie Apokalypsy. Nepopierateľný fakt alebo čistá beletria? - Odpovedať Semaltom

1 answers:

Lisa Mitchellová Semalt Customer Success Manager, hovorila o tom, ako odstrániť zombie alebo spam po prijatí e-mailu. Diskutuje aj o tom, ako vyčistiť infikované počítačové systémy. Medzitým by ste mali mať na pamäti, že ZombieAlert môže byť nakonfigurovaný alebo zmenený tak, aby vám posielal tie isté správy, aké uvádza spoločnosť SophosLabs.

Identifikujte IP adresy počítačov Zombie

Prvým krokom je identifikácia IP adries počítačov zombie, aby ste ich mohli ľahko zablokovať. Keď dostanete upozornenie na e-mail, mali by ste zistiť, ktorá sieť alebo IP adresa pochádza z tohto e-mailu. Je nevyhnutné zablokovať IP adresu čo najskôr a budete musieť pozrieť na firewally, jadrové prepínače a sieťové zariadenia pre prípadné hrozby. Neskôr môžete vonkajšiu adresu mapovať na internú adresu vášho systému. Ak IP adresa vášho interného systému vytvára neporiadok, je potrebné ju zablokovať a pred vykonaním tejto úlohy budete musieť skontrolovať sieťové zariadenia.

Identifikácia počítača

Po úspešnom určení internej adresy IP, ďalším krokom je použiť zdroje na vyhľadanie počítača a jeho polohy. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako nájsť počítač, je použiť protokoly sieťového prepínača. Takmer všetky veľké organizácie používajú rôzne metódy na identifikáciu, kde sú prezentované ich počítačové systémy a ako sa tieto systémy používajú pri rôznych úlohách.

Vyčistite postihnuté počítače

Po identifikovaní adresy IP a umiestnenia počítača je ďalším krokom vyčistenie postihnutého počítačového zariadenia. Za týmto účelom môžete nainštalovať softvér Sophos Antivirus a dôkladne skenovať zariadenie. Ak ste úspešne nainštalovali program SAV a je to aktualizovaná verzia, mali by ste počítač odpojiť od internetu a spustiť úplnú kontrolu. Nechajte to pár minút pred reštartovaním a pripojením na internet.

Je dôležité poznamenať, že by ste mali odpojiť počítač od všetkých sietí a ponechať ho v tejto forme, až kým nebudete skenovať zariadenie. Vyčistite všetky hrozby a dokončite štvrtý a piaty krok pred pripojením k internetu.

Monitorovanie počítačov po vyčistení

Je dôležité zálohovať súbory a odstrániť nepotrebné súbory pre správne vyčistenie. Ak je počítačový systém zablokovaný, môžete ho pozorne sledovať a zmeniť jeho nastavenia. Akýkoľvek súbor, ktorý spôsobuje problém, by mal byť ihneď skenovaný alebo vymazaný.

Pred pripojením k internetu skontrolujte systém

Ak máte nainštalovaný antivírusový program Sophos, skontroluje váš prístroj na možné hrozby vírusov a malware. Program by mal byť pravidelne aktualizovaný, aby ste mohli využívať všetky výhody. Ak nie je nástroj SAV nainštalovaný, mali by ste ho stiahnuť z spoľahlivého webu a nainštalovať ho čo najskôr.

Skontrolujte, či sú prehliadač počítača a ostatné súbory aktuálne a podľa noriem bezpečnostných záplat systému Windows. Prípadne si môžete prečítať články od Microsoft Baseline Analyzer, aby ste mali predstavu o tom, ako sa zbaviť zombie v počítači.

Monitorovanie škodlivých aktivít

Po pripojení k internetu po správnom skenovaní by ste mali monitorovať zariadenie na škodlivé činnosti. Skontrolujte svoje pripojenia k sieti a všetky súbory starostlivo. Ak sa stretnete s akýmikoľvek problémami, mali by ste sa obrátiť na tím technickej podpory spoločnosti Sophos a dôsledne dodržiavať ich pokyny.

November 24, 2017
Email Zombie Apokalypsy. Nepopierateľný fakt alebo čistá beletria? & Ndash; Odpovedať Semaltom
Reply