Back to Question Center
0

Semalt Expert zdieľa 7 webových škrabákových techník

1 answers:

Škrabanie webu je zložitý proces, ktorý zahŕňa získavanie informácií alebo údajov s alebo bez súhlasu webmastera. Hoci je škrabanie vykonané manuálne, niektoré techniky škrabania webových stránok vám môžu ušetriť čas i energiu. Sú to neoceniteľné techniky bez možnosti nejasností a chýb.

1. Dokumenty Google:

Tabuľky Google sa používajú ako výkonný nástroj na škrabanie. Je to jeden z najlepších a najznámejších škrabacích programov. Je to užitočné len vtedy, keď škrabky chcú mať špecifické vzory alebo údaje, ktoré sa majú extrahovať z blogu alebo stránky. Môžete tiež použiť túto, aby ste skontrolovali, či je vaša stránka odolná voči poškriabaniu alebo nie.

2. Technológia zhody s textovým vzorom:

Jedná sa o technológiu zodpovedajúcu regulárnym výrazom používanú pri konjugácii s príkazmi UNIX grep prebiehajúcimi so známymi programovacími jazykmi, ako je Python a Perl.

3. Manuálne škrabanie: technika kopírovania a pasty:

Manuálne oškrabovanie vykoná sám užívateľ a vezme veľa času a úsilia. Väčšina aktivít je opakovaná a časovo náročná, pretože by ste museli prijímať obsah z viacerých webových stránok bez toho, aby ste nechali webových crawlerov vedieť o vašich aktivitách. Niekoľko webových programátorov a vývojárov používa na tento účel automatizované roboty.

4. Technológia analýzy HTML:

Parsovanie HTML sa vykonáva pomocou HTML a Javascriptu, a to predovšetkým na vnorené alebo lineárne stránky HTML, čo je jedna z najrýchlejších a najrozsiahlejších metód používaných pri extrakcii textu, extrakcii odkazov , vnorené odkazy, škrabanie obrazovky a extrakcia zdrojov.

5. Techológia DOM Parsing:

Document Object Model (tiež známy ako DOM) je štýl, obsah a štruktúra webovej stránky so špeciálnymi XML súbormi Šrafy používajú široko používaných analyzátorov DOM pre dôkladnú informáciu o povahe a štruktúre webových stránok.Používajte tieto parsery DOM na získanie uzlov užitočných informácií Alebo môžete vyskúšať nástroje ako XPath a škrabanie vaše obľúbené webové stránky okamžite.V plnohodnotných webových prehliadačoch, ako sú Mozilla a Chrome môžu byť vložené pre extrakciu celého webu, alebo je to málo častí, aj keď sú články generované ručne a majú dynamický charakter.

6. Technológia vertikálnej agregácie:

B firmy a podniky vo veľkej miere používajú vertikálnu agregačnú techniku ​​s ťažkými počítačovými silami. Pomáha zacieliť na zadané vertikály a spúšťa dáta na svojom cloudovom zariadení. Vytvorenie a monitorovanie robotov pre jednotlivé vertikály sa vykonáva pomocou tejto techniky a nie je potrebná žiadna ľudská interferencia.

7. XPath:

Jazyk jazyka XML (krátko napísaný ako XPath) je jazyk dopytov, ktorý bude lepšie pracovať na dokumentoch XML. Keďže dokumenty XML obsahujú niekoľko stromových štruktúr, XPath môže pomôcť pri navigácii cez stromy výberom uzlov na základe ich odrôd a parametrov. Táto technika sa používa aj pri konjugácii s analýzami DOM a analýzou HTML. Je užitočné extrahovať celý web a publikovať jeho rozdielne sekcie jedla požadované miesta.

Ak nechcete niektorú z týchto techník a hľadáte nástroj, môžete skúsiť Wget, Curl, Import.io, HTTrack alebo Node.js.

4 days ago
Semalt Expert zdieľa 7 webových škrabákových techník
Reply