Back to Question Center
0

Je rozumné spustiť webovú stránku elektronického obchodu pre predajcov Amazonu?

1 answers:

Veľa online obchodníkov, najmä tých, ktorí prevádzkujú malý podnik, využívajú Amazonskú obchodnú platformu ako jediný distribučný trh. Spustenie podnikania na Amazone nevyžaduje časové a peňažné investície. Všetko, čo potrebujete, je nájsť produkt, ktorý by ste chceli predávať, uveďte ho na predaj, pošlite ho na Amazon a oni robia všetko pre vás. Okrem toho je Amazon jednou z najväčších obchodných platforiem na webe, kde väčšina užívateľov začína a zastavuje svoje nakupovanie. Znamená to, že nepotrebujete prilákať používateľov z vyhľadávania do vášho obchodu elektronického obchodu. Vaši zamestnanci nájdu štandardne, pretože považujú Amazon za renomovaný webový zdroj, ktorý im môže poskytnúť záruky. To je dôvod, prečo on-line obchodníci môžu stavať viac šesť a sedem postaviť podniky sústrediť všetky svoje úsilie len na Amazon.

Avšak v závislosti od vašich obchodných cieľov môže spoločnosť Amazon uspokojiť vaše potreby alebo brániť procesu propagácie vašej značky. Preto je rozumné zvážiť vašu obchodnú stratégiu mimo Amazonu.

Obráťme sa na aktuálne štatistiky. Ako ukazujú údaje za posledný rok, celkový objem predaja elektronického obchodu B2C predstavoval 393 miliárd dolárov. 55% celkovej sumy sa uskutočnilo v značkových predajniach a menej ako 45% celkovej výhody bolo získaných prostredníctvom trhov. Rozpis týchto 45% na trhoch ukazuje, že 36% sumy bolo vykonaných na Amazon, 8% na eBay a len 1% na iných obchodných platformách.

Tieto štatistiky ukazujú, že máte pravdu s rozhodnutím o predaji svojich produktov na Amazon. Navyše to môže byť dobrý nápad ísť s Amazon aj eBay. Stále to však nie je najlepšia príležitosť na rozšírenie vašej značky na webe..Spustenie webového obchodu vám však pomôže zvýšiť povedomie o značke na webe a zvýšiť predaj nielen na Amazone.

Prediskutujeme, ako môže značkový webový obchod zlepšiť vašu stránku predávajúceho v službe Amazon a aké výhody môžete získať z nej.

  • Rozbaľte mimo Amazonu overenie značky

Predstavte si, že vaša potenciálny zákazník sa pozerá na váš produkt na Amazon. Nájde vašu stránku produktu, ale chce získať viac informácií o vašej značke a ďalších položkách, ktoré ste predávali. Pravdepodobne prvým miestom, na ktorom bude vyzerať, je značkový webový obchod. V tomto prípade bude vaša webová stránka slúžiť ako okamžitá validácia. Ukáže sa vaša povesť značky a obchodná platnosť. Aspoň váš webový obchod nie je úplná maloobchodná operácia elektronického obchodu; je to primárny zdroj validácie vašej značky. Slúži ako miesto, kde zdieľate svoj príbeh o značke, rozširujte funkcie produktu a poskytnite príslušné kontaktné informácie. Značkový internetový obchod je nutnosťou, ak predávate cenné a nákladné výrobky, ako sú šperky, elektronika atď.

  • Rozbaliť mimo Amazon pre register značiek Amazon

Ďalším významným dôvodom vytvoriť si vlastný značkový webový obchod je schopnosť aplikovať vašu značku na Amazon Brand Registry. Ak je vaša značka umiestnená v registri, dostanete možnosť ovládať stránku podrobností o produkte. To znamená, že iný predaj nemôže zmeniť váš zoznam, pretože ste jediným zdrojom pravdy vášho produktu.

Ako značkový výrobca sa môžete otvárať ďalším obchodníkom prostredníctvom zdieľania s fotografiami, aktualizovaním testu alebo zmenou popisu.

4 days ago
Je rozumné spustiť webovú stránku elektronického obchodu pre predajcov Amazonu?
Reply